60X5405.OAT_1_1768532343000
60X5405.OAT_2_1768532344000
60X5405.OAT_3_1768532344000
60X5405.OAT_4_1768532345000
60X5405.OAT_5_1768532345000
60X5405.OAT_6_1768532344000
SKU: 60X5405.OAT
Willow Knit Tee Oat
/
Tax included. Shipping calculated at checkout.
25% Off At Checkout
Colour: Oat
: 12
Size Guide
×
Size Guide
MENS
AU / UK 30
S
32
M
34
L
36
XL
38
XXL
CHEST (CM) 90 95 100 105 110
WAIST (CM) 80 85 90 95 100
HIP (CM) 94 99 104 109 114
CHEST (INCHES) 35.5” 38” 40.5” 43” 45.5”
WAIST (INCHES) 31.5” 34” 36.5” 39” 41.5”
HIP (INCHES) 26.5” 39” 41.5” 44” 46.5”
WOMENS
AU / UK 6
XXS
8
XS
10
S
12
M
14
L
USA 2 4 6 8 10
BUST (CM 80 85 90 95 100
WAIST (CM) 60 65 70 75 80
HIP (CM) 85 90 95 100 105
BUST (INCHES) 31.6” 33.6” 35.6” 37.6” 39.6”
WAIST (INCHES) 23.6” 25.6” 27.6” 29.6” 31.6”
HIP (INCHES) 33.6” 35.6” 37.6” 39.6” 41.6”
  • Relaxed fit
  • Rib details
  • Textured yarn
  • 60% Recycled Polyester 32% Polyester 5% Wool 3% Elastane