4059053.NAVY_1_1768532536000
4059053.NAVY_2_1768532535000
4059053.NAVY_3_1768532536000
4059053.NAVY_4_1768532536000
4059053.NAVY_5_1768532537000
4059053.NAVY_6_1768532537000
SKU: 4059053.NAVY
Holland Jacket Navy
/
Tax included. Shipping calculated at checkout.
25% Off At Checkout
Colour: Navy
: S
: S
Size Guide
×
Size Guide
MENS
AU / UK 30
32
M
34
L
36
XL
38
XXL
CHEST (CM) 90 95 100 105 110
WAIST (CM) 80 85 90 95 100
HIP (CM) 94 99 104 109 114
CHEST (INCHES) 35.5” 38” 40.5” 43” 45.5”
WAIST (INCHES) 31.5” 34” 36.5” 39” 41.5”
HIP (INCHES) 26.5” 39” 41.5” 44” 46.5”
WOMENS
AU / UK 6
XXS
8
XS
10
12
M
14
L
USA 2 4 6 8 10
BUST (CM 80 85 90 95 100
WAIST (CM) 60 65 70 75 80
HIP (CM) 85 90 95 100 105
BUST (INCHES) 31.6” 33.6” 35.6” 37.6” 39.6”
WAIST (INCHES) 23.6” 25.6” 27.6” 29.6” 31.6”
HIP (INCHES) 33.6” 35.6” 37.6” 39.6” 41.6”
  • Rigid denim
  • Zip closure
  • Chest pocket
  • Side pockets
  • 100% Cotton