SKU: 4059055.BLU
Evo Stripe Shirt Blue
/
Tax included. Shipping calculated at checkout.
25% Off At Checkout
Colour: Blue
: M
: M
Size Guide
×
Size Guide
MENS
AU / UK 30
S
32
34
L
36
XL
38
XXL
CHEST (CM) 90 95 100 105 110
WAIST (CM) 80 85 90 95 100
HIP (CM) 94 99 104 109 114
CHEST (INCHES) 35.5” 38” 40.5” 43” 45.5”
WAIST (INCHES) 31.5” 34” 36.5” 39” 41.5”
HIP (INCHES) 26.5” 39” 41.5” 44” 46.5”
WOMENS
AU / UK 6
XXS
8
XS
10
S
12
14
L
USA 2 4 6 8 10
BUST (CM 80 85 90 95 100
WAIST (CM) 60 65 70 75 80
HIP (CM) 85 90 95 100 105
BUST (INCHES) 31.6” 33.6” 35.6” 37.6” 39.6”
WAIST (INCHES) 23.6” 25.6” 27.6” 29.6” 31.6”
HIP (INCHES) 33.6” 35.6” 37.6” 39.6” 41.6”
  • Relaxed fit
  • Collared neckline
  • Button up front
  • 100% Cotton