4059015.EUC_1_1777243599000
4059015.EUC_2_1777243598000
4059015.EUC_3_1777243599000
4059015.EUC_4_1777243599000
4059015.EUC_5_1777243599000
4059015.EUC_6_1777243601000
SKU: 4059015.EUC
Essential Knit Eucalyptus
/
Tax included. Shipping calculated at checkout.
25% Off At Checkout
Colour: Eucalyptus
: S
: S
Size Guide
×
Size Guide
MENS
AU / UK 30
32
M
34
L
36
XL
38
XXL
CHEST (CM) 90 95 100 105 110
WAIST (CM) 80 85 90 95 100
HIP (CM) 94 99 104 109 114
CHEST (INCHES) 35.5” 38” 40.5” 43” 45.5”
WAIST (INCHES) 31.5” 34” 36.5” 39” 41.5”
HIP (INCHES) 26.5” 39” 41.5” 44” 46.5”
WOMENS
AU / UK 6
XXS
8
XS
10
12
M
14
L
USA 2 4 6 8 10
BUST (CM 80 85 90 95 100
WAIST (CM) 60 65 70 75 80
HIP (CM) 85 90 95 100 105
BUST (INCHES) 31.6” 33.6” 35.6” 37.6” 39.6”
WAIST (INCHES) 23.6” 25.6” 27.6” 29.6” 31.6”
HIP (INCHES) 33.6” 35.6” 37.6” 39.6” 41.6”
  • Relaxed fit
  • Front and back graphics
  • Crew neckline
  • 51% Viscose, 28% Polamide, 21% Polyester